Сертифікати за формою "EUR.1"

Сертифікат EUR. 1 є одним з основних документів, які оформлюються рід час узгодження міждержавних торгово-економічних стосунків. Саме він підтверджує походження товару, що експортується у країни Європи. Цей сертифікат дає право мати вільний, але обмежений законом, доступ до європейського ринку. Не всі товари підпадають під основні пункти згідно з яких, товар з України може бути експортований до Європи, а тому вам знадобиться допомога юриста.

Є спеціальна процедура визначення походження товарів, під час якої затверджується їх належність до українських. Законодавством також встановлено мито на деякі групи українських товарів, про що має пам’ятати кожна українська компанія-експортер.
Як отримати сертифікат EUR.1? Це доволі складна процедура, з якою вам допоможе митний брокер. Сертифікат видається митними органами України, які і є відповідальними за товари та їх достовірне походження.
Компанія-експортер має підготувати цілий пакет документів для отримання цього сертифікату. З усіма паперами вам допоможе наша компанія, адже їх самостійний збір займе у вас набагато більше часу.
Пам’ятайте, що сертифікат EUR.1 має постійно оновлюватися, бо він видається строком не більше, ніж на 4 місяці.

Статтею 544 Митного кодексу України до основних завдань митниці ДФС віднесено видачу у випадках, встановлених чинними міжнародними договорами, сертифікатів походження.

Відповідно до міжнародних зобов’язань України (Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, ратифікованої Законом України від 7 грудня 2011 року № 4091-VI, Угода про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Чорногорії, ратифікованої Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5445-VI), митниці ДФС з 1 червня 2014 року здійснюють видачу сертифікатів з перевезення форми “EUR.1”.

27 червня 2014 року укладено Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифіковану Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII (далі – Угода).

З 01 січня 2016 року в рамках цієї Угоди митниці ДФС здійснюють видачу сертифікатів з перевезення форми “EUR.1” при експорті товарів з України до країн ЄС.

Сертифікати з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” видаються на товари, що експортуються до країн ЄС та які задовольняють вимогам Протоколу 1 до Угоди (Правила походження).

За умови подання митним адміністраціям країн ЄС сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1”, до товарів українського походження застосовуються пільги зі сплати мита.

Сертифікат з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” видається під час або після здійснення експорту товару. Термін дії сертифіката складає 4 місяці.


Для видачі митницею ДФС сертифіката з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” експортер або його уповноважена особа (далі - експортер) пред’являє такі документи:


Сертифікат заповнюється експортером на одну партію товарів, що експортуються, відповідно до вимог Угоди та наказу Міністерства фінансів України від 18.11.2014 № 1142 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 року за № 1557/26334).

Сертифікат заповнюється, як правило, англійською мовою або однією з мов, якими складено Угоду.

Сертифікат видається безоплатно у найкоротший термін, але не більше трьох робочих днів з дня, що настає після реєстрації заяви у митниці.

Правила походження до Угоди українською та англійською мовами.


Видача сертифіката з перевезення товарів з України за формою “EUR.1”
не вимагається у випадках, якщо:

Залишились питання?

Дізнайтеся більше про наші послуги -
отримайте розгорнуту відповідь фахівця

Дякуємо за звернення!
Ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!